איך עוברים את ביקורת כיבוי האש השנתית לעסק?

insurance

אם אתם מנהלים עסק, אנחנו בוודאי שלא צריכים לספר לכם על כמות הטרדות שמעסיקות אתכם במהלך היום, כך שמסירת המושכות והאחריות בכל הכרוך לתקינות ציוד כיבוי אש אל העוסקים בדבר, עשויה להוריד לכם טרדה אחת, לפחות.

תקינות הציוד שלנו שנועד עבור כיבוי אש, היא אלמנטרית בעסקינו, אך לעיתים אנשים נוטים להזניח את הטיפול בציוד זה, ונוצר מצב בו עשויה להתרחש שעת חירום שלא יהיה קיים מענה עבורה לטיפול מידי ונקודתי של הצלת חיים של אנשים, הצלת העסק משריפה, התלקחויות וכדומה.

התלקחויות בבית העסק ומניעתן

התלקחויות מתרחשות מתוך שלל סיבות, חלקן הגיוניות וחלקן פחות, אך עדיין אופציונאליות, ומתרחשות מדי יום בעסקים שונים. התלקחויות בבית העסק יכולות להתרחש בעקבות תקלות במערכות החשמל והאלקטרוניקה בחנויות ועסקים, בעקבות נזילות של מים על ציוד שלא אמור להיחשף למים ואפילו, במקרים מסוימים, התלקחויות נוצרות כתוצאה ממזג אוויר מאוד חם שיוצר תנאים של לחץ וחום בתוך חללים סגורים, תהליך אשר עשוי להוביל להתלקחות במידה וקיימת איזושהי בריחה של גז, דליקת ניצוץ קליל וכדומה.

בכדי למנוע מצבים עגומים מסוגים אלו, יש תמיד לוודא את תקינות מערכות כיבוי האש שלנו, לוודא שהחברה שמעניקה לנו תחזוקה היא חברה מקצועית, שדואגת לספק  את כל הכרוך בנושא של אישור כיבוי אש, ומתחזקת באופן קבוע את הציוד שלנו, כנדרש.

אישור כיבוי אש הולך בד בבד עם תקינות הציוד

בכדי לעבור ביקורת כיבוי אש בהצלחה ולהמשיך את עסקינו כרגיל ובאופן בטוח, קיים הכרח לוודא, במשך כל השנה, שהציוד שלנו באמת תקין. ככל שנדחה דברים למועדים מאוחרים יותר, כך אנו עשויים לדרדר את מצב תקינות הציוד שלנו. כלומר, במילים אחרות, תקלות רק ילכו ויחמירו אם נדחה את תיקונן, כך שהתרופה הטובה ביותר, היא הקדמת טיפול מבעוד מועד ולפני שמתרחשות תקלות וכשלים שעשויים לעלות לנו בעסק או חמור מכך, בחיי אדם, חס וחלילה.

מערכות כיבוי אש עשויות להיות פשוטות למדי, וקיימים מקומות רבים בהם מערכת כיבוי האש היחידה שנדרשת על פי החוק, היא מטף חירום, אך לעיתים, מערכות כיבוי אש עשויות להיות מאתגרות בהחלט, וכאלו אשר דורשות הבנה מעמיקה וידע טכני רב, כזה אשר ניתן למצוא בחברות שעוסקות בהענקת שירותי תחזוקת ציוד כיבוי אש, ספרינקלרים, מתזים וכדומה.

תחזוקה תקינה ושוטפת, היא התשובה לשאלה איך עוברים את ביקורת כיבוי האש השנתית לעסק על הצד הטוב ביותר.

20 ביוני 2019 / מידע מקצועי

Share the Post

Call Now Button